De dromen van ons team zijn werkelijkheid geworden. Een kleine klomp echte kaas, en geen koe in zicht.

Een jaar geleden geloofden de laboratoriumcowboys zelf maar half dat het kon. Maar de Stainless Steel Cow deed het: door middel van precisiefermentatie werd echte caseïne gecreëerd. Caseïne is het unieke eiwit dat kaas cheesy, stretchy en allerhande geweldig maakt.

Met deze caseïne maakte Those Vegan Cowboys een kleine kaas, een primeur in zijn soort. Lab sheriff Will Van den Tweel: “Het moet nog wat rijpen. Maar het is echt en het is er. Het is vergelijkbaar met gewone kaas. En toch is hij volledig vrij van dierlijke producten. Met deze kaas is het namaken van elke soort koemelkse kaas nu mogelijk.”

“Wat Will probeert te zeggen”, komt onze roestvrijstalen schoonheid Margaret tussenbeide, “is dat Margaret’s Finest een ruwe diamant is. Het is 24-karaats goud, niet om van te genieten zoals het is, maar het ruwe materiaal waaruit ambachtelijke technieken de meest glorieuze meesterwerken zullen creëren. Blue Stilton, Camembert, rijpe Gouda, scherpe Cheddar – ze beginnen allemaal met dezelfde bescheiden start. Vandaag heb ik de bescheidenheid uit het raam gegooid. Dit is een nieuw tijdperk.”

Meer informatie over Margaret’s Finest op de nieuwe website www.thosevegancowboys.com